22 100 60 66 bok@uti.pl Panel klienta
Czat z konsultantem

Nasi konsultanci czekają na pytania od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Infolinia
22 100 60 66

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Opłata wg stawek operatora jak za telefon stacjonarny.

Kontakt mailowy
bok@uti.pl

Całodobowa obsługa klienta 7 dni w tygodniu poprzez kontakt mailowy.

Jak włączyć na koncie Google obsługę zewnętrznych aplikacji - Outlook, Thunderbird, PocztaOX

 

Dodanie konta jakie użytkownik posiada w usłudze Google Gmail.com do listy zbiorczo obsługiwanych kont e-mail w Outlook, Thunderbird czy Poczta_OX powinno być poprzedzone wykonaniem dwu ustawień w panelu poczty Gmail.

Po zalogowaniu się do poczty Gmail.com należy przejśc do zakładki ustawień (ikonka trybiku w prawym górnym rogu ekranu),a następnie wybrać zakładkę "Przekazywanie POP/IMAP"

 

i ustawić funkcję IMAP na "Włączony", następnie zatwierdzić zmiany przyciskiem "Zapisz zmiany".

 

Kolejnym ważnym ustawieniem jest włączenie opcji "Zezwalaj na obsługę mniej bezpiecznych aplikacji", przechodzimy do ustawień konta Google, aktywujemy je klikajjąc na niebieski przycisk "Konto Google" znajdujący się w prawym górnym rogu przy opcji wylogowania. Otworzy się nowa zakładka z ustawieniami zaawansowanymi, wybieramy z listy po lewej stronie "Bezpieczeństwo" i po prawej przesuwamy w dół do sekcji "Dostęp mniej bezpiecznej aplikacji", jak na grafice poniżej, zaznaczamy "Włącz" i zatwierdzamy zmiany.

 

To wszystko co trzeba ustawić w ramach konta Google, dalsze czynności wykonamy już w aplikacji Outlook, Thunderbird, Poczta_OX lub innej.