22 100 60 66 bok@uti.pl Panel klienta
Czat z konsultantem

Nasi konsultanci czekają na pytania od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Infolinia
22 100 60 66

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Opłata wg stawek operatora jak za telefon stacjonarny.

Kontakt mailowy
bok@uti.pl

Całodobowa obsługa klienta 7 dni w tygodniu poprzez kontakt mailowy.

Rekordy domeny
Rekord A
Rekordy A (zwane inaczej rekordami hosta) to centralne rekordy systemu DNS. Łączą one domenę lub poddomenę z adresem IP.
Zmiana głównego rekordu A na dowolny wskazany adres IP powoduje, że usługi WWW są dostępne na wskazanym serwerze. 

Rekordy NS
to rekordy serwerów nazw (ang. name server), określają, które serwery będą przekazywać informacje DNS domeny. Dla każdej domeny muszą być zdefiniowane dwa rekordy NS. Najczęściej są to rekordy podstawowego i pomocniczego serwera nazw - rekordy NS są aktualizowane u Rejestratora domeny, a ich aktualizacja zaczyna obowiązywać po 24-72 godzinach.

Rekord MX (rekord wymiany poczty, z ang. Mail Exchange)
Rekordy MX kierują pocztę e-mail do serwerów związanych z domeną i są wymienione w kolejności zgodnej z priorytetami. Jeśli poczty nie można dostarczyć za pomocą rekordu o pierwszym priorytecie, używany jest rekord o drugim priorytecie itd.
Dla każdej domeny istnieje możliwość zdefiniowania zewnętrznego serwera obsługującego pocztę elektroniczną. Konfiguracja taka polega na dodaniu rekordu MX do wpisów domeny.

Rekord CNAME (alias do innego hosta)
Rekordy CNAME, czyli rekordy nazw kanonicznych (ang. canonical name) są aliasami rekordów A.
Wariant ten jest wykorzystywany w przypadku chęci przekierowania określonych wywołań na innego hosta. Dla każdego rekordu CNAME można wybrać alias i hosta. 
Stosuje się między innymi do konfiguracji aliasu dla domen z prefiksem www, aby wpisanie adresu zarówno z prefiksem www jak i bez niego powodowało wyświetlenie tej samej strony WWW.