22 100 60 66

opłata wg stawek operatora jak za telefon stacjonarny
Baza wiedzy
Mobilne Biuro - dodanie konta Gmail do poczty OX
Wysłane przez Angelika Klusek on 06 March 2019 02:23 PM


Dodanie konta jakie użytkownik posiada w usłudze Gmail.com do listy zbiorczo obsługiwanych kont e-mail w Poczta_OX (na stronie firmy Uti/Wirtuale czyli www.uti.pl/logowanie), powinno być poprzedzone wykonaniem dwu ustawień w panelu poczty Gmail.

Po zalogowaniu się do poczty Gmail.com należy przejśc do zakładki ustawień (ikonka trybiku w prawym górnym rogu ekranu),a następnie wybrać zakładkę "Przekazywanie POP/IMAP"

 

i ustawić funkcję IMAP na "Włączony", następnie zatwierdzić zmiany przyciskiem "Zapisz zmiany".

 

Kolejnym ważnym ustawieniem jest włączenie opcji "Zezwalaj na obsługę mniej bezpiecznych aplikacji", przechodzimy do ustawień konta Google, aktywujemy je klikajjąc na niebieski przycisk "Konto Google" znajdujący się w prawym górnym rogu przy opcji wylogowania. Otworzy się nowa zakładka z ustawieniami zaawansowanymi, wybieramy z listy po lewej stronie "Bezpieczeństwo" i po prawej przesuwamy w dół do sekcji "Dostęp mniej bezpiecznej aplikacji", jak na grafice poniżej, zaznaczamy "Włącz" i zatwierdzamy zmiany.

 

To wszystko co trzeba ustawić w ramach konta Google, dalsze czynności wykonamy już po zalogowaniu się do konta w Uti.pl. Przechodzimy do www.uti.pl/logowanie, logujemy się do konta e-mail i w oknie głównym klikamy na funkcję "Dodaj konto e-mail".A następnie po wybraniu opcji "Ręcznie" wypełniamy dane dostępowe zewnętrznego konta Gmail.com jak na grafikach poniżej. Proszę pamiętać, żeby NIE zaznaczać opcji "Użyj ujednoliconej poczty dla tego konta".

 

Następnie konfigurujemy serwer poczty przychodzącej IMAP

A na koniec serwer poczty wychodzącej SMTP

Zatwierdzamy zmiany przyciskiem "Zapisz".

Teraz trzeba odczekać 1-2 minuty na autoryzację i pobranie listy katalogów oraz e-maili do Poczta_OX, po tym czasie można bezpiecznie korzystać z dodatkowej skrzynki, jej obsługa będzie odbywać się z panelu OX lub jak dotychczas bezpośrednio ze strony Gmail.com

(0 głosów)
Ten artykuł był mi pomocny
Ten artykuł nie był mi pomocny

Komentarze (0)
Wyślij nowy komentarz 
 
Imię i Nazwisko:
Email:
Komentarze:
Help Desk Software by Kayako Fusion